Очищення вентиляційних систем

 

 

  Дихання – це не тільки фізіологічна функція. Те як ми дихаємо, показує, наскільки ЖИТТЯ присутнє в нас. З першого подиху починається людське життя і з останнім подихом закінчується. Саме дихання віддзеркалює взаємовідносини людини з зовнішнім світом.

Так склалося, що в України до останнього часу не приділялась достатня увага поточному обслуговуванню систем вентиляції та кондиціювання. В країні не існувало жодного сервісного центру, що виконував би такі роботи, адже ще донедавна очищення вентиляції потребувало практично повного демонтажу системи.
Сучасні технології дозволяють виконувати регламентні роботи з очищення систем вентиляції та кондиціювання без демонтажу вентиляційного обладнання та у найкоротший час.
В процесі експлуатації приміщень в повітроводах, трубах і системах, які проводять повітря неминуче відбувається накоплення сміття, пилу, жиру та бруду. Це не тільки перешкоджає самій подачі свіжого повітря та його обробці, а і, як наслідок, створює загрозу займання і проникнення пожежі та задимлення всередину приміщень.
Відповідно до п.5.3.7. Правил пожежної безпеки України підприємства повинні регулярно здійснювати очищення вентиляційних камер, повітроводів, фільтрів та іншого обладнання, так як пил, який потрапляє до повітроводу, створює значний ризик виникнення пожежі. Він займається як вата, а завдяки повітряному потоку полум’я моментально розповсюджується по всій будівлі. Як показує наш досвід, найбільш легкозаймистими є повітроводи витяжних систем у кухнях ресторанів, кафе, грилів, тощо.

 

Оскільки дихання є засобом обміну людини з навколишньою середою, дуже важливо якої якості повітрям насичуються клітки її організму.

 

Оскільки сучасні системи вентиляції призначені не лише для постачання повітря, але й для його нагрівання або охолодження, в системі можуть виникнути сприятливі умови для розвитку бактерій, грибків, інших шкідливих мікроорганізмів, які разом з потоком свіжого повітря потрапляють до приміщень.

Крім того, в зв’язку з погіршенням аеродинамічних характеристик системи, забруднена вентиляція споживає додаткову електричну і теплову енергію.

Таким чином, своєчасне очищення систем вентиляції та кондиціювання сприятиме покращенню санітарного стану приміщень, мінімізує ризики виникнення пожежі або задимлення і допоможе заощадити кошти.

 

Очищення вентиляційних систем виконується нашими спеціалістами в декілька етапів.

 

 

1. Спочатку повітряні системи та обладнання обстежуються за допомогою спеціального зонду та відео обладнання та визначається ступінь забруднення.
Сучасна система діагностики дозволяє легко визначати необхідність очищення. При обстеженні використовується відеокамера високої чутливості, яка змонтована на самохідному роботі. Зображення подається на монітор, що дозволяє оперативно оцінювати стан повітроводів і фіксувати його на запам’ятовуючі пристрої.
Після очищення проводиться повторна відеодіагностика повітроводів, а відеозапис додається до протоколу робіт. За результатами обстеження складається звіт про проведені дослідження та протокол обстеження.

 

 

2. Після обстеження проводяться очищення систем вентиляції від пилу, кіптю, жиру та іншого бруду.
Очищення повітроводів здійснюється механічним способом з використанням сучасного високотехнологічного обладнання. Такий метод очистки вентиляційних каналів ефективний та безпечний. Він дозволяє чистити повітроводи без демонтажу.
Ми використовуємо технології та обладнання, які давно зарекомендували себе в країнах Заходу. Це високооборотні електричні установки виробництва Фінляндії та Німеччини для механічного і повітряного усунення шкідливих домішок.

Установки повністю поглинають пил з вентиляційних коробів, а їх робота дозволяє людям знаходитись у приміщенні. Також ми застосовуємо спеціальні хімічні склади, які не тільки видаляють різні види забруднень, але і дезінфікують систему вентиляції.

Компанія ТОРОН БУД-СЕРВІС виконує роботи за очищення як горизонтальних, так і вертикальних повітроводів з цегли або металу (крім гнучких або полегшених повітроводів).