Обережно! Самозаймання!

8 04 2019
Обережно! Самозаймання!

Пожежа може виникнути не тільки внаслідок необережного поводження з вогнем або короткого замикання електропроводки і порушення правил безпеки користування електроприладами. Непоодинокими є випадки, коли пожежа виникає внаслідок самозаймання різних матеріалів – ганчір’я, тирси, торфу, жирів рослинного і тваринного походження.

 

Самозаймання відбувається внаслідок спів падіння декількох факторів – процесу окислення речовин, що завдяки своїм фізичнім або хімічнім властивостям мають здатність до самозаймання, постійного нагріву (навіть недостатнього для виникнення полум’я), недостатнього тепловідводу у зовнішнє довкілля.

 

Багато хімічних реакцій супроводжуються виділенням тепла. Навіть незначний зовнішній нагрів (наприклад, сонячне проміння або нагріте повітря, яке надходить від кухонної плити) суттєво прискорює та інтенсифікує хімічні реакції. При цьому кількість тепла, що виділяється під час реакції, починає лавиноподібно нарощуватися, що і призводить до самозаймання. Може видатись парадоксальним, але спровокувати самозаймання може додавання води або висока вологість середовища. Як це відбувається у лабораторних умовах, ви маєте змогу побачити на цьому відео.

 

 

В повітропроводах систем вентиляції також можуть виникнути умови для самозаймання сміття і жирів, що накопичились у них протягом достатньо тривалого періоду роботи. Займання в системі вентиляції є дуже небезпечним, особливо в виробничих спорудах або закладах харчування. Вентиляція забезпечує постійне надходження кисню і тим самим створюються сприятливі умови для тління або займання, а по повітроводам дим надходить у інші приміщення, що є великою небезпекою для здоров’я і навіть життя людей.

 

Ось так у реальності виглядає самозаймання у повітроводі (камера відео нагляду на працюючому промисловому об’єкті).

 

 

 


 

ТОРОН БУД-СЕРВІС
Дозиметричні дослідження приміщень всіх типів
Очищення систем вентиляції та кондиціювання
+38 (050) 189-46-38
+38 (068) 118-93-88
+38 (067) 501-99-49