Кабмін обговорив проект закону, який встановлює нові стандарти захисту від іонізуючого випромінювання

15 12 2016
Кабмін обговорив проект закону, який встановлює нові стандарти захисту від іонізуючого випромінювання

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 14 грудня обговорив законопроект «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії».

 

Про це повідомляє сайт Уряду України.

 

Законопроект розроблено Держатомрегулюванням у відповідності до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС і забезпечує імплементацію окремих положень Директиви Ради 2013/59, яка встановлює основні стандарти захисту від небезпеки, що виникає від іонізуючого випромінювання.

 

Законопроектом передбачено встановлення єдиних основних норм безпеки для захисту здоров’я осіб, які перебувають під професійним, медичним опроміненням, і населення щодо небезпек, які виникають при іонізуючому випромінюванні. Крім того, метою проекту є врахування вимог щодо державного регулювання питань поводження з урановими рудами.

 

В разі схвалення законопроекту Верховною Радою України будуть врегульовані питань ядерної та радіаційної безпеки в частині зменшення ризиків тривалого опромінення продуктами радону, а також питання радіаційного захисту при медичному опроміненні пацієнтів медичних закладів. Крім того законопроект удосконалює державне регулювання діяльності з видобування і переробки уранових руд та запроваджує ліцензування переробки уранових руд, враховуючи особливості технологічного циклу виробництва уранового концентрату.

 


 

ТОРОН БУД-СЕРВІС
Радіологічні дослідження приміщень всіх типів
Очищення систем вентиляції та кондиціювання
+38 (050) 189-46-38
+38 (068) 118-93-88
+38 (067) 501-99-49