Фактор часу і повітря у приміщеннях

6 05 2019
Фактор часу і повітря у приміщеннях

Стан повітря у приміщеннях залежить від того, наскільки правильно спроектована і ефективно функціонує система вентиляції.

 

Під час численних досліджень, які проводились фахівцями у різних країнах, встановлено, що незадовільна якість повітря у приміщеннях обумовлена помилками у проектуванні систем вентиляції. В той же час, навіть найбільш точні розрахунки не гарантують, що з плином часу мікроклімат приміщень завжди буде залишатись незмінно добрим.

 

З часом на роботу вентиляційних систем впливає накопичення у ній забруднюючих речовин, які з’являються у ході експлуатації приміщень – випари, пил, аерозолі, виділення з будівельних і оздоблювальних матеріалів, меблів, приладів, тощо. На роботу системи вентиляції також можуть впливати зовнішні фактори – напрямок вітру, різки зміни атмосферного тиску, ступінь герметичності самої будівлі.

 

У певних місцях усередині групи приміщень, а також у самій вентиляційній системі створюються області низького тиску. Ці області і визначають напрямок і швидкість перетікання повітряних мас. Внаслідок накопичення бруду у вентиляції (а це призводить до зменшення внутрішнього об’єму усієї системи), зношеності вентиляційних електродвигунів, зміни ступені герметичності будівлі та самої системи вентиляції, області зниженого тиску можуть переміситися в інші частини споруди і системи вентиляції. А це, у свою чергу, може призвести (і зазвичай призводить) до змін напрямку і швидкості руху повітря усередині групи приміщень або навіть у всій будівлі. У результаті, замість того, щоб забруднене повітря з, наприклад, кухні через систему фільтрів виводилось у зовнішнє середовище, воно може проникнути у приміщення для відвідувачів.

 

Попередити такий розвиток подій нескладно – достатньо своєчасно проводити очищення системи вентиляції та її технічне обслуговування, під час якого можна виявити проблеми у системі та вирішити їх з мінімальними витратами.

 

 


 

ТОРОН БУД-СЕРВІС
Дозиметричні дослідження приміщень всіх типів
Очищення систем вентиляції та кондиціювання
+38 (050) 189-46-38
+38 (068) 118-93-88
+38 (067) 501-99-49